הן 4K והן HD הם סוגים של רזולוציית מסך. אך ישנם הבדלים משמעותיים בין השניים - והכל קשור למספר הפיקסלים המרכיבים את המסך ויוצרים את התמונה. 

 

טלוויזיות HD ו- 4K - מצב המשחק הנוכחי 

טלוויזיות HD היו הבחירה הסטנדרטית בחדרי מגורים בכל רחבי המעונות ומחוצה לה. 4K Ultra HD הגיע למקום בשנת 2013/14, אך רק בשנים האחרונות טלוויזיות 4K החליפו באמת את הטלוויזיה HD הצנועה. רוב הטלוויזיות החדשות שאתה יכול לקנות היום הן 4K Ultra HD. 

 

מהי רזולוציית טלוויזיה?

רזולוציית הטלוויזיה מתייחסת פשוט למספר הפיקסלים המוצגים על מסך הטלוויזיה שלך כדי ליצור את התמונה. פיקסל הוא נקודת האור הקטנה ביותר המרכיבה את התמונה על המסך.

ככל שמספר הפיקסלים למסך גדול יותר, כך התמונה תהיה ברורה יותר - והרזולוציה הגבוהה יותר. תלוי במספר הפיקסלים, ניתן לכנות טלוויזיות כ:

  • הגדרה סטנדרטית (SD)
  • בחדות גבוהה (HD)
  • רזולוציה מלאה
  • 4K
  • 8K

 

כיצד נמדדת רזולוציית הטלוויזיה?

רזולוציית המסך נמדדת על ידי ספירת מספר הפיקסלים בצורה אופקית ואנכית (לפי רוחב וגובה). בדרך כלל מספר הפיקסלים האנכיים משמש לתיאור הרזולוציה, לצד הגדרה סטנדרטית, גבוהה, HD גבוהה או 4K. 

לדוגמא, טלוויזיה 576p מתייחסת להגדרה סטנדרטית (SD) . המידות כאן הן 704 x 576 פיקסלים , שהם 405,504 פיקסלים בסך הכל.

 

מהי טלוויזיה HD?

טלוויזיה בחדות גבוהה מתייחסת למסך טלוויזיה המורכב מ -1,280 x 720 פיקסלים לפחות (נקרא לפעמים 720p). זהו יותר מפי שניים ממספר הפיקסלים כטלוויזיה SD (921,600 פיקסלים בסך הכל), המהווה את הרזולוציה המינימלית לטלוויזיה שתתויג כ- HD. 

טלוויזיה 720p מכונה בדרך כלל HD מוכן, ואילו מסך HD מלא ברזולוציה של 1,920 x 1,080 פיקסלים (2,073,600 בסך הכל). זהו יותר מכפול ממספר הפיקסלים והיה מבחינה היסטורית הבחירה הפופולרית יותר בטלוויזיית HD.  

מכיוון שמוצג מספר גדול יותר של פיקסלים, לרוב טלוויזיות HD יש מסך רחב יותר משליש מטלוויזיות רגילות. תיהנו מצבעים ובהירות טובים יותר, ומתמונות חדות וחיות יותר על המסך. 

 

מהי טלוויזיה UHD?

הגדרה גבוהה במיוחד (UHD) מהווה צעד נוסף במעלה מטלוויזיות HD. יש להם רזולוציית טלוויזיה של 3,840 x 2,160 פיקסלים , שהם כפול ממספר הפיקסלים האנכיים של Full HD, ופי ארבעה מהמספר הכולל (8,294,400 פיקסלים). 

זהו ההבדל העיקרי ב- UHD וב- Full HD ומסיבה זו הוא מכונה לפעמים 4K. צפיפות הפיקסלים הגבוהה יותר יוצרת תמונה ברורה ומוגדרת יותר המציגה את הסדרות, הסרטים והספורט האהובים עליכם בפירוט ובעומק רב יותר.

 

האם הגדרה גבוהה במיוחד שווה את זה?

רזולוציית מסך גדולה יותר עם טלוויזיה UHD משפרת באופן משמעותי את חווית הצפייה שלך, בהשוואה לטלוויזיות HD. קווים חדים יותר, קימורים חלקים וניגודיות צבע ברורים יותר משפרים את כל סוגי התוכן. 

  • שקוע בסרטים כאשר רזולוציית 4K מוסיפה עומק רב יותר. 
  • ראו כל בעיטה במשחק כדורגל ואת הזיעה על פני השחקנים, מקרבת אתכם למשחק. 
  • שחק את המשחקים המועדפים עליך באמצעות קונסולות תומכות 4K וראה את אויביך נראים חדים יותר.

 

עם צפיפות פיקסל משופרת, אתה יכול לשבת קרוב יותר למסך מבלי לאבד את הבהירות. התמונה נשארת ברורה גם כשאתה קרוב, מבלי לראות את הפיקסלים. זה אידיאלי כאשר המקום בסלון שלך מוגבל,  או אם אתה רוצה ויש לך מקום לטלוויזיה בגודל של יותר מ 40 אינץ '. 

 

מהי טלוויזיה 4K?

בטלוויזיות 4K יש מסכים המשתמשים פי ארבעה יותר בפיקסלים מאשר בטלוויזיית Full HD להצגת תמונה. לכן המונח 4K מתחלף לעיתים קרובות עם UHD ולעתים מכונה 4K UHD - שכן לשניהם רזולוציית מסך זהה של 3,840 x 2,160 פיקסלים 

מקם את הפיקסלים של צג Full HD על גבי מסך 4K והוא ימלא רק רבע ממנו, למשל. זה מראה את רמת הפירוט שאתה מקבל עם טלוויזיות 4K בהשוואה לדגם HD. 

יש גם דבר כזה קולנוע 4K, שהוא 4,096 x 2,160 פיקסלים. זה הוצג בבתי הקולנוע הדיגיטליים אך עדיין אינו זמין בטלוויזיות ביתיות. 

 

האם אתה זקוק לטלוויזיה 4K כדי לצפות בתכני 4K?

כן, והדרך להפיק את המיטב מכל טלוויזיה 4K היא לצפות בתכני 4K. נטפליקס, אמזון פריים וידיאו וסקיי מייצרים תוכן 4K, החל מסדרות טלוויזיה וסרטי שוברי קופות ועד ספורט חי.

טלוויזיות 4K עובדות גם עם High Dynamic Range (HDR). בעוד ש- 4K מגדיל את מספר הפיקסלים, תוכן המותאם ל- HDR משפר את איכות התמונה הכוללת. זה מגדיל את הצבעים מפלטה של ​​יותר ממיליארד - ומספק שחורים עמוקים יותר ולבנים בהירים יותר עבור ניגודיות גדולה יותר.

 

האם אתה יכול להבדיל בין 1080p ל- 4K?

כן, במיוחד אם אתה מחליף לטלוויזיה שגודל המסך זהה. טלוויזיות 4K היעילות ביותר הן בגודל 55 אינץ 'ומעלה. על ידי מעבר ל- 4K מ- HD אתה מציג באופן מיידי פירוט רב פי כמה למסך. 

אתה יכול להבחין בהבדל גם בישיבה קרובה יותר למסך. זה ממלא את שדה הראייה שלך כדי ליצור חוויה סוחפת יותר, מכיוון שהקווים נותרים מוגדרים והצבעים נשארים בהירים ונועזים. העין האנושית יכולה רק לתפוס כל כך הרבה אבל ההבדל בין 1080p ל- 4K נראה לעין.

 

מה אומרים המומחים?

על פי איזה? טלוויזיות 4K טובות יותר בהצגת תכני HD מאשר בדגמי Full HD, בין אם אתה רוצה טלוויזיה 40 או 55 אינץ '. הכללת טכנולוגיות חדשות כמו HDR היא סיבה נוספת להשקיע על פי Tech Radar, יחד עם הניואנסים הנוספים והפרטים המועברים על המסך בהשוואה לטלוויזיות HD.

 

חקור את מגוון הטלוויזיות ב- LG ומצא טלוויזיה 4K לסלון שלך עוד היום. מצא את הטלוויזיה המושלמת שלך